Aké sú výhody mikrostránok?

Aké sú výhody mikrostránok?

Mikrostránky, často označované aj ako minisites, či microsites, sú jednoduché internetové stránky. Ich úlohou je podporovať hlavný web, prípadne slúžiť ako jednoduchá a efektívna propagácia konkrétneho produktu, či služby. Mikrostránky teda neponúkajú komplexné informácie o firme. Zameriavajú sa skôr na čiastkovú propagáciu. Aké sú ich najväčšie výhody?

Prečo sa oplatí mať minisite

Dôvodov, prečo sa oplatí investovať do microsite, je hneď niekoľko. Spomenieme tie najhlavnejšie.

  1. Sú vynikajúcou formou propagácie konkrétneho produktu alebo služby.

Chcete spotrebiteľom povedať niečo, čo sa na hlavný web nehodí? Realizovať sa môžete práve na mikrostránke! Či už tu dopodrobna rozpíšete výhody daného tovaru, spôsob jeho používania alebo predstavíte svoju službu, je len na Vás. Pamätajte však, že minisites by mali prezentovať len jednu vec, a to dokonale… Skvelé je tiež to, že tu môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Môžete byť menej oficiálny a informácie poskytovať pre čitateľa jednoduchšou a zaujímavejšou formou.

  1. Sú ideálne na zameranie sa na konkrétnu cieľovú skupinu.

Uveďme si príklad. Vlastníte e-shop, v ktorom ponúkate rybárske potreby. Predávate tu okrem iných vecí i špeciálnu udicu, ktorá je doslova „Porsche“ medzi ostatnými udicami. Práve tejto udici venujete svoju mikrostránku, kde opíšete všetky jej vlastnosti a pozitíva. Všetci rybári, ktorí majú o túto udicu záujem a hľadajú o nej informácie, sa vďaka tejto mikrostránke dostanú do Vášho e-shopu, kde si ju môžu i kúpiť… Celkom jednoduché, že?

  1. Sú pomerne lacnou formou propagácie.

Cena web stránky sa Vám po čase iste vráti, a to aj v podobe vyššej návštevnosti hlavného webu. Okrem toho ide len o jednorazovú investíciu. Zatiaľ čo do reklamy musíte vrážať peniaze pravidelne, za microsite zaplatíte len raz a ďalej si ju budujete.

Skúsme si to teda zhrnúť. Za pomerne nízku investíciu si zabezpečíte oslovenie konkrétnej cieľovej skupiny. Ak necháte vytvorenie svojej minisite na odborníkov, vďaka onpage a offpage seo optimalizácii zabezpečíte svojmu hlavnému webu i zlepšenie pozície vo vyhľadávačoch. A to iste nie je málo.